Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Systemu ciąg dalszy, czyli.... czas gry.

Go down

Systemu ciąg dalszy, czyli.... czas gry. Empty Systemu ciąg dalszy, czyli.... czas gry.

Pisanie by Akari Iwakura Pon Lis 05, 2012 12:02 am

Ostatni mecz pokazał, że olanie kwestii czasu danych akcji doprowadziło do totalnego chaosu. Skoro mam wolną chwilkę, to wypiszę mniej więcej jak to widzę, a co spotkało się z aprobatą Pani Admin Very Happy Otóż będziemy testowali taki układ:

Mecz będzie składał się z dwóch 10-minutowych kwart (i tak zejdzie długo, więc na razie nie widzę innej opcji)

Co do czasu trwania poszczególnych akcji:

Akcja z 6 oczkami, czyli "w pełni udana za 3 punkty"- 30 sekund, z tym że przy podaniu do kolegi doliczamy +10 sekund <- wypadałoby przy okazji zrobić ograniczenie, że można podać tylko raz, więc reasumując, akcja może wynieść do 40 sekund
Akcja z 5 oczkami, czyli "w pełni udana akcja za 2 punkty"- 20 sekund, przy podaniu do kolegi +10 sekund <- reasumując akcja może wynieść do 30 sekund
Akcja z 4 oczkami, czyli "podanie"- 10 sekund
Akcja z 3 oczkami, czyli "faul z 2 rzutami dla faulowanego"- 30 sekund
Akcja z 2 oczkami, czyli "przechwyt piłki przez przeciwnika"- 20 sekund
Akcja z 1 oczkiem, czyli "nietrafiony rzut lub aut"- 20 sekund

Gdybyśmy postępowali wg tego schematu, to we wcześniejszym meczu po 2 godzinach realnej gry mielibyśmy stan przynajmniej 6:20, a nie 3:45. Wyszło jak wyszło, bo za bardzo chciałam się trzymać realizmu koszykówki, ale niestety nie mamy wolnego całego dnia, żeby rozegrać jeden mecz forumowy Smile

Anyway, liczę, że ten system się przyjmie i proszę pozostałych sędziów, żeby go przestrzegali. Jeżeli da radę, to zostanie nam tylko kwestia wprowadzenia w praktykę mocnych i słabych cech (bo na razie korzystamy tylko z celności ;x), ale to już innym razem.